به دستگاه‌هایی که به منظور تعویض، کنترل و محافظت از تجهیزات و مدارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند تابلوی برق گفته می‌شود. تابلو برق Medium Voltage در محدود ولتاژ ۱۰۰۰ ولت تا ۳۶۰۰۰ ولت طبقه‌بندی می‌شود. یک تابلو برق MV یا دارای ولتاژ متوسط توانایی روشن و خاموش کردن معمولی ، قطع جریان اتصال کوتاه، قابلیت قطع و وصل کردن جریان‌های خازنی و جریان‌های القایی را دارا می‌باشد.

امکان قطع اتصال کوتاه و ایجاد بالاترین ایمنی به وسیله مدارشکن های مختلف وجود دارد. بسته به این که موقعیت مکانی سیستم به چه صورت باشد و شرایط محیطی در چه وضعیتی قرار داشته باشد خطاهای یک مدارشکن مشخص می‌شود. در مناطق روشنایی که ایستگاه‌های به هم‌پیوسته وجود دارند، تابلوهای برق در محیط بیرونی استفاده می شود؛ در نتیجه نیازی به مراقبت زیادی نخواهند داشت. به همین دلیل است در مواقعی که نیازی به مراقبت های زیاد نمی‌باشد استفاده از تابلو برق‌های MV می‌تواند گزینه مناسبی برای این محیط‌ها باشد.

 تابلو برق MV یا تابلو برق فشار متوسط یکی از انواع تابلوهای برق مرسوم به شمار می‌رود که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. تابلو برق شامل یک محفظه فلزی است که داخل آن تجهیزات مختلف الکتریکی و مکانیکی قرار می‌گیرد. وظیفه اصلی این دستگاه، کنترل، توزیع و حفاظت از سیستم‌ها و مدارهای الکتریکی یک مجموعه می‌باشد. معمولا در یک تابلو برق صنعتی از نوع MV از تجهیزات مختلفی از جمله کنتاکتور، فیوز، کلید اتوماتیک MCCB، کلید بی متال، کلید MPCB، انواع سنسورها، میکرو سوئیچ‌ها، کلیدها و شستی‌ها و چراغ‌های هشدار و اعلان استفاده می‌شود.