منظور از تابلوهای ولتاژ پایین ،تابلوهایی است که سطح ولتاژ آنها کمتر از ۱۰۰۰ ولت است. این تابلوها از قطعات مختلفی تولید می‌شوند. در این تابلوها، تابلوهای تنظیم کننده، تابلوهای حفاظتی، تابلوهای تجهیزات کنترلی، تابلوهای قطع و وصلی و .. به یکدیگر متصل شده‌اند. این تابلوها معمولا از ورقه‌های گالوانیزه، یا روغنی و یا با استفاده از پدرهای الکترواستاتیک در کوره‌ها ساخته می‌شوند.

تابلوهای فشار ضعیف به دو دسته تابلوهای ثابت و کشویی تقسیم می‌شود. نمونه‌ای از تابلوهای ثابت را می‌توان تابلوهای AIS کمپکت فیکس به شمار آورد. نمونه‌‎ای از تابلوهای کشویی نیز AIS معمولی کشویی می‌باشد. تابلوهای سلولی که تولید می‌شوند را می‌توان جز تابلوهای ایستاده به شمار آورد. این تابلوها در درجه‌های حفاظتی مختلفی ساخته می‌شوند. این تابلوها را می‌توان به درخواست مشتری تولید نمود. این تابلوها تنوع رنگی و ضخامتی بالایی دارند. بسته به درخواست مشتری رنگ‌ها و ضخامت‌ها متغیر ساخته می‌شوند.

تابلوهای دیواری نوعی دیگر از تابلوهای فشار ضعیف هستند. این تابلوها به دو صورت روکار و توکار ساخته می‌شوند. معمولا تابلوهای توکار از جنس ورقه‌های روغنی و گالوانیزه تولید می‌شوند. تابلوهای فشار ضعیف بارانی نیز وجود دارد که بیشتر در محیط‌های بیرونی و باز نصب می‌شوند. به راحتی می‌توان درجه این تابلوها را تغییر داد.